Kuju teekond Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi
Kuju idee sündis Harjumaal Kiilis. Järgmisena liitus Sirje Purga Tallinnast, kes kümneid aastaid uurinud Kalevipoega antroposoofilises võtmes. Tema hakkas kujundama Kalevipoja visuaalset “mina”. Ajastutruud välimust lihvis Raoul Annion ning kunstnik Ats Nukki lisas oma nägemuse ja joonistas kavandi. Nüüd liikusid joonised Jänedale. Seal võtsid tööjärje üle puukujude meistrid Joosep ja Raivo Perandi, kelle käte läbi valmis tammest 2,3 meetri kõrgune kuju. Vaid mõni päev enne uue ERM-i avamist liikus ruttu Kalevipoeg Tartusse. Seal võttis ta vastu ERM-i avamise ja kuu aega hiljem Pilteepose “Kalevipoeg” II osa esitluse. Seega vastutusrikas töö tehtud ja nüüd oli aeg oma koju minna.
Kevadel sättiski Kalevipeag ennast mugavalt Võrus Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumis sisse. Võru võttis Kalevipoja rõõmuga vastu. Kuju avamispidu kestis terve päeva. Kohal oli palju huvitavaid inimesi. Kalevipojale lugesid oma sõnad peale Võru Kreutzwaldi kooli direktor Kaider Vardja, Võru Instituudi direktor Rainer Kuuba ja ka Võru linnapea Anti Allas isiklikult!
Kuigi suur ja võimas Kalevipoja kuju on Võrus oma kodus, ei takista see Kalevipoja ringiliikumist. Seda teevad nüüd väikesed Kalevipoja magnetid ja kujud. Üks kuju käis korra Jõgeval ära ning tuli sealt Kalevipoja teemalise meenete konkursi võitjana tagasi! Kõige suuremad rändajad on loomulikult Kalevipoja magnetikujukesed. Need rännanud juba paljudesse kodudesse üle Eesti ja paljud läinud Kalevipoja lugusid jutustama üle laia maailma!